fbpx

5x voordelen van video on demand voor jouw studio

4 minuten lezen
Vijf voordelen van video on demand

Het voorbije jaar hebben we een nieuwe trend opgemerkt: de populariteit van yoga- en andere work-outvideo’s stijgt op video-on-demandplatformen. Dat merkten we ook op bij onze partners: steeds meer leden kopen video’s via de videotheek in Eversports Manager.

Vooral nu is het een goede manier om lessen te kunnen blijven aanbieden. In dit artikel behandelen we vijf voordelen van video on demand voor jouw studio.

1. Jouw studio is de klok rond beschikbaar

Met een online videotheek is jouw studio altijd open. Hierdoor bied je meer flexibiliteit aan voor je leden: het is de hele dag mogelijk om een les te volgen.

Sommige leden willen misschien een les volgen vlak voor ze aan het werk gaan. Anderen geven de voorkeur aan een sessie vlak voor het slapengaan. Met video on demand kunnen je leden zelf beslissen wanneer ze een les volgen!

Esther van Solide Yoga in Wateringen vertelt waarom ze deze flexibiliteit waardeert:

Esther van Solide Yoga

Met de online video’s kunnen we onze leden helpen om regelmatig aan yoga te blijven doen. Voor iedereen is de thuissituatie anders. Met video on demand kunnen leden uit onze community lessen volgen van hun favoriete docent, op een moment dat het voor hen uitkomt!

2. Video's verkopen zonder extra werk

Wanneer je een videotheek aan het opzetten bent, lijkt het alsof je een berg werk moet verzetten. Maar eens de lessen opgenomen en gepubliceerd zijn, kun je achterover leunen!

In tegenstelling tot je gewone lessen of online lessen, hoef je hier niet elke dag tijd aan te besteden. Zodra de video online te koop is, kun je de verkoop zijn gang laten gaan en je op andere dingen focussen.

Gratis e-book video on demand: lees in dit e-book waarom video on demand relevant is, wat de voordelen zijn en hoe je aan de slag gaat. Gratis downloaden

3. Blijf in contact met jouw community

Tegenwoordig zijn er heel wat opties om thuis gratis yoga-, pilates- of sportlessen te volgen. Maar dat is toch niet hetzelfde als een les met je vertrouwde leraren.

We zijn tenslotte allemaal gewoontedieren. Met video on demand kunnen jouw leden gewoon lessen blijven volgen met hun favoriete docenten.

Esther van Solide Yoga

Ester van Solide Yoga in Wateringen: “Er zijn tegenwoordig tal van mogelijkheden waar mensen online yogalessen kunnen volgen. Maar ik merk dat onze leden toch gehecht zijn aan hun vertrouwde docenten. Video on demand is voor ons een goede manier om in deze tijd toch in contact te blijven met de leden uit onze community.”

4. Vergroot jouw aanbod en bied meer zekerheid

Als studio-eigenaar ben je ook eigenaar van een onderneming. Je moet voortdurend nadenken hoe je de verkoop kunt stimuleren en waar je het lesaanbod kunt uitbreiden.

Video on demand vormt hier een fantastische kans. Jouw klanten zijn namelijk al fan van je studio. Het feit dat ze met video on demand vanuit hun woonkamer toegang hebben tot het lesaanbod, is een geweldige service.

Via de verkoop van online video’s kun je een passief en veilig inkomen genereren. Wat er ook gebeurt, dankzij de videotheek is jouw studio altijd open!

5. Trek nieuwe klanten aan voor je studio

De online videotheek is niet alleen een geweldige service naar jouw klanten toe. Met deze video’s kun je ook jouw community uitbreiden en nieuwe leden aantrekken.

Denk bijvoorbeeld aan leden die te ver wonen om een les op locatie bij te wonen. Of mensen die tijdens je openingsuren niet kunnen komen. Voor hen is video on demand de perfecte manier om met jouw studio kennis te maken.

Op de langere termijn kun je deze nieuwe klanten omzetten naar lange termijn klanten, bijvoorbeeld door ze een voordelig membership aan te bieden.

Luca van Alchemy Kollectiv

Luca van Alchemy Kollektiv: “Met video on demand kunnen we, zelfs tijdens deze lockdown, onze community uitbreiden. Er zijn zelfs leden in Namibië die video’s bij ons kopen! Het community-aspect is voor ons veel belangrijker dan de winst die we ermee maken. We willen in contact blijven met onze leden. Met video on demand blijven leden in contact met onze studio.

Download ons e-book over video on demand!

Wil je jij graag weten wat video on demand te bieden heeft voor jouw studio? In ons e-book ‘Video on demand voor studio’s: de ultieme gids’ bespreken we waarom video’s juist nu belangrijk zijn, zetten we alle voordelen op een rij en tonen we je in slechts enkele stappen aan de slag kunt gaan. Bovendien is dit e-book helemaal gratis te downloaden! Ontvang vandaag nog jouw gratis exemplaar!

Gratis e-book video on demand: lees in dit e-book waarom video on demand relevant is, wat de voordelen zijn en hoe je aan de slag gaat. Gratis downloaden

Heb je toch nog vragen? Plan dan een demo in met een van onze experts. We beantwoorden met plezier al jouw vragen!

Deel een artikel

Aanbevolen artikelen

[sidebar id="sidebar-1"]
Eversports Manager Logo